Ehhez a kis pluszhoz még hozzávehetjük az O betűvel megnyitható ablakban elérhető eventek, instákat, arénát, battlegroundot egy szóval mindent. Ezek közül is érdemes csemegézni ugyanis vannak olyan eventek amik csak annyit kérnek hogy repüld körbe a területet NPC-ről NPC-re, és ezért kapsz egy valag tapasztalatot illetve a végén egy ládát benne sokszor értékes dologgal.
Napi rutin - Az U betűs ablak / Napik menüpont (Click)
Deathly Atoll Quest:
Ez az event minden nap 7-től (19:00) nyílik meg, kaptok a bejáratnál 2 küldetést amit meg kell csinálni, mert a rewardok nagyonis megérik. A guildedet segíted vele főleg, mert lehet kivenni különböző fontos materiálokat a klán terület fejlesztésére. Ezen kívül ha csak magadnak akarsz vásárolni arra is jó, mert kristályokat is ki lehet venni (PVE Mark) minden szintűt + pirate kinézetet.
Craft fontossága pár szóban
Ahoz hogy fejlesszétek, úton útfélen szedegetnetek kell majd azokat a növényeket amiket enged a játék, ezeket majd a craft fülön belül tanulhatjátok ki, hogy minnél magasabb dolgokat tudjatok majd gyűjtögetni. Vissza a bővítéshez (Scour dungeon 250-ről 380ra), a V betűs craft ablakban oldalt lesz 5 fül. Itt a kékre ha rákattintotok, megmutatkozik hogy mit is tudtok kitanulni. A legfelső sáv, a "könyv" sáv lesz a legfontosabb! Ez engedélyezi majd a több szörny kiirtását, ezen belül tudjátok feloldani a raktárat, vagy éppen majd a későbbiekben az aukciós házat hordozhatóvá tenni (nem, nem viszed magaddal az egészet, lesz egy külön fül rá hogy használhasd bárhol).
Küldetések:
Az elején lesz egy citromsárga küldi amihez majd csatlakozik egy narancssárga is. Mind a kettőnek vannak bizonyos szinthatárai (pl: érd el a 29-et ahoz hogy ezt a questet megcsinálhasd). Amikor elérsz egy ilyen határt, át kell menni a másik szálra, addig amíg az is el nem ér egy határt hogy már nem csinálhatod tovább. Persze ezen kívül minden zöld és lila küldetést amit kapsz, és meg tudsz csinálni értelemszerűen elvégzed. Ha nagyon le lennél maradva, akkor a fent említett lehetőségek közül gyorsan láss neki valamelyiknek , vagy az összesnek. Azokat úgyis naponta újra engedélyezi a játék.

Narancssárga: Fontos csinálni őket! Segítség a karaktered fejlesztésében mind tapasztalat, mind hasznos tárgyak terén.
Kék: Frakciók / reputáció
Lila: Ismertető a különböző NPC-kről, vagy munkáról(pl: felfedezés, vagy éppen a térkép használata, hogyan vehetsz olcsóbban fejlesztő alapanyagokat. Ezek mind FONTOSAK!!!)
PVP/Battleground 40-től:
A Battleground és egyéb pvp tevékenységek is Tierekre(szintekre) vannak szedve, ugyanúgy mint a Demonslayer. Hetenti reset után kapjátok meg az azon a héten kapott favor pontjaitokat, amit a C betű Rank fülében tudtok nyomon követni. Ha a csík felül betöltődik megnyílik egy küldi ami segítségével fentebb léphettek a következő rankra. Minnél nagyobb a rangod annál többet kell PVP-zned hogy megkapd a heti jutalmaidat ( 3 láda lent).
Open world PVP:
Általában amikor kint mászkálsz a világban, world bossokat ölsz, vagy küldizel, találkozhatsz olyan emberekkel akik ezt nem jó néven veszik, vagy éppen te nem akarod nekik ezt hagyni. Ezért van egy úgynevezett "Slayer mode" (4 féle mode van, Slayer/Peace/Protection/???). Ha átváltasz Slayer módra, akkor bárkit megölhetsz aki a közeledbe van. Ha sikeresen megölsz valakit akkor kapsz egy vércsepp kinézetű jelzőt. Vigyázat, mert ha ilyen jelződ van, másik Peace modeból is megölhetnek, és ha sikerül nekik, akkor akár a nehezen megszerzett cuccaidból 1-2-őt kidobhatsz. A jelző nehezen tűnik el ha már rajtad van, de van rá lehetőség hogy egy itemmel 0-ra csökkents. Ha csapatban vagytok, és úgy vált valamelyikőtök Slayer modera, majd megüt valakit rajtatok kívül, ha bármilyen segítő skillt használtatok(buff/heal/mana) akkor ők is megkapják a lehetőséget hogy megöljék őket, vagy éppen fordítva.
Fontosabb repuk:
Az Immortal Annex egyértelműen, mivel tőlük tudjátok kivenni majd a 2. 3*-os speciális képességeteket.
Arany páncélok/fegyverek:
A legelső arany Geart 45-49 között lehet majd elkészíteni az úgynevezett Deserted Shrine insta expert módjának a segítségével.
Basicen kis tojást kaptok majd a szütyőből, ami egy térképet fog tartalmazni, ezt jobb click használatával ha kimentetek az instából a karakter megkeresi és amint odaér fel is szedi. Ebben általában vagy 1 arany cucc készítéséhez szükséges anyag van, vagy pedig Soul of Mist.
Nightmare-n több Soul of Mistet, és mellé még egy pár Soul of Mist-Sand-et, és Flourite-t. Hellen pedig már készen lecraftolt ruhákat, másodlagos fegyvereket , ékszereket kaptok 1-et/boss + nem maradhat el a Soul of Mist sem(ezek a kis tojás szerű dobozokban lesznek amit majd a kis szütyőből kaptok, nem pedig a nagy ládából, a ládából csak az arany geart kapjátok, a tojásból pedig jön a soul of mist, és a 3*-os shrines tojszli még tartalmaz 1 alapanyagot ami kell az arany cucc lecraftolásához. Ez minden egyes insta Expert módjával így lesz a 3 csillagoson kapjátok a golden geart+ material+ több Soul of Mist/sun/valami).
Na ha valaki nem olyan bevállalós maradhat a 2*-osnál azaz a nightmare-nél , és farmolhatja a Soul of Mistet, meg a Demonslayer pontokat , és később a Demonslayeres NPC-nél kiveszi az alapanyagokat majd odamegy a Forger (kovács) NPC-hez és ott elkészíti maga. Ezt persze lehet mixelni is, az elején bemész 1-2*-ra, majd utána 3*-osra a maradékért. Addig nem érdemes tovább haladni szintezéssel amíg össze nem szedted az arra a szintre való teljes arany szettet. A szettek 10 szintenként cserélhetőek. Azaz 45-49 / 55-59 / 65-69 / 75-79 (értsd: van olyan tárgy például sisak amit 45ös, de a cipő 49es).
Nyugalom , be van szerelve egy úgy mond tapasztalat befagyasztás a játékba, 40-es szinttől használható, tehát ha még nincs meg a felszerelésed, de mégis már 49-es vagy, és tele az exp csíkod, csak hagyd úgy, nem veszíted el a tapasztalatot, később akár még több szintet is ugorhatsz vele kapásból, és nem kell annyit szenvednek hogy beérd a fő küldi sorozatot , vagy éppen a következő arany szettet, és már kezdheted is a következő farmolását.
Viszont felhívom a figyelmeteket, minden egyes raidnek vagy dunginak(5-10-20 fős) van napi / heti limite!! A heti limit leginkább az Expert módra vonatkozik, a többi általában napi limites. Az arany cuccokról még annyit kell tudni hogy 4 követ lehet belerakni a páncél és fegyver részekbe, de alapból csak 2 lesz szabadon. Ezeket a helyeket Dragonspike-kal tudjátok majd feloldani 6 kell 1 helynek a feloldásához.

Ezen kívül az arany cuccoknak 4 tierjük azaz szintjük van, de ebből 1 le van zárva amit fel kell oldani Tier Bead-del(34/armor vagy fegyver). Ezeken a szinteken úgy lehet feljebb jutni a legegyszerűbben ha scour dungeonbe amikor fejlődsz beviszed magadon őket, így elég hamar szintet lépnek. Ahoz hogy szintet léphessenek viszont szükséged lesz Hematite-1-re. Addig amíg felhúzod őket Tier3 maxra addig kérni fog 7-et összesen (1-re 1db, 2-re 2db, 3-ra 4db Hematite). Fontos még tudni hogy amikor átalakítasz egy szettet mondjuk a 45-49-es szetted 55-59-es szettre ezek nem tűnnek el belőle amiket eddig elvégeztél a 45-49-es szettel. Szóval ahogy te felhúztál egy 49-es fegyvert +8-ra, feloldottad a 4. tiert, és 4 kő fér bele, majd átalakítod 59-es fegyverre, nem tűnnek el belőle azok amiket bele raktál!

Az arany cuccok minnél nagyobbak, annál több materiált vesznek igénybe ahoz hogy a Tiereket aktiváld, vagy éppen a kristály helyeket feloldjuk, ezért érdemes egyből a 45-49-es gearrel ezt elvégezni, mivel míg a 45-49-es gear példáula tier aktiváláshoz csak 34 Tier Bead-et kér, addig az 55-59-es már 100-at fog kérni belőle.
Mentor system:
Miután meglépitek a 40-et, szabadon mentorálhattjátok a nálatok alacsonyabb szintűeket, azaz ti nem visztek semmit csak segítetek nekik leütni az instát. Ezért ti kaptok Merit pontokat ( nem összetéveszteni a Demonslayer merittel) amit levásárolhattok egy merites NPC-nél,de vigyázzatok mert nem mindegy hogy milyen instába segítetek és hanyas illetőnek. Az instával azonos vagy picit nagyobb lehet az akinek segítetek, de nem lehet nagyobb az instánál 5-10 szintekkel.
Pénz/pénzformák:
Gyth Note: NPC-k legtöbbjénél ezzel fizetsz
Gythil: Játékosok közti kereskedés és ha elfogyna a Gyth Note-d akkor ez felváltja a helyét
Ausgyth point: Ezt nehéz farmolni, és nagyon sok kell belőle, mivel szinte mindent meg lehet belőle venni ami a cuccaid vagy skilljeid fejlesztéséhez kell.
Aurum: Rendes pénzért vett játékbeli pénz, ezzel tudsz a game shop-ba vásárolni különböző packokat, vagy szárnyat , mountot. Elméletileg Gythilt át lehet váltani majd Aurumra, elég nagy szorzóval, de attól még játékpénzt is át lehet váltani.
Teleportok/Zip:
A térképen különböző teleportok találhatóak, ezeket nem kapja meg mindenki egyből, oda kell repülni a teleporthoz vagy odamenni ahoz hogy aktiváld, és csak utána tudsz majd oda újra teleportálni, ha valami a környékről kell. A Zip rendszer pedig eléggé időt spóroló, az instákhoz és bizonyos NPC-khez oda lehet vele teleportálni és semmit nem kér érte a játék, de időközönként használható csak ingyen, de ha van egret featheretek, akkor resetelhetitekt a töltési idejét. Szóval ahol láttok egy kis jelet az írás mellett, leginkább talán csizmára hasonlít, akkor azt használva oda teleportálhattok Zippel.
Leltár tágítás/ Raktár tágítás:

Tárgyak felruházása:


Eventek:
Hétvégente szokott lenni egy fontos event, a Lucky-egg event. Ilyenkor az egész térképen bárhol feltűnhetnek ezüst/arany troublemakerek, amiket megölve leidéztek egy tojást, amit csak 2 ember tud felszedni, és ezt is egyszerre kell szedniük. Ezekből a tojásokból ritkán megkaphatjátok egyből magát a tojást is, de legtöbbször csak ticketet, azaz jegyet kaptok, amiket érdemes gyűjtögetni, mert 12-ért ezürt, 60-ért pedig arany tojást tudsz venni egy NPC-nél. Ugyanitt tudsz hozzá venni kalapácsot is amivel feltörheted, hogy kijöjjön az eredeti tojás, amit ha kinyitsz legtöbbször igenis értékes cuccot tartalmaz mint pl Tier Bead. Mindig olvassátok el a leírását annak amit nyittok, van hogy csomagba kaptok valamit amire azt hiszitek hogy butaság, pedig benne van az okosság. Ezen kívül több kisebb event is van amit érdemes el-el kapni, tapasztalatért, vagy éppen egy két phlogistoneért, esetleg special skill page-ért, stb.